Skąd się bierze rosnąca popularność parawanów dekoracyjnych?

Jeszcze do niedawna właściwie nikt w naszym kraju o nich nie słyszał, dziś pojawiają się w coraz większej ilości domów i mieszkań. Parawany pokojowe, bo o nich mowa, to bardzo skuteczny sposób na to, by oddzielić od siebie różne strefy tej samej przestrzeni, a niejako mimochodem również dane wnętrze bardzo skutecznie udekorować. Skąd w ogóle wziął się ten model przenośnego mebla, skąd ludzkość go zna, dlaczego tak chętnie go stosuje?

Kilka słów o parawanach

Okazuje się, że parawany pokojowe zdecydowanie nie mogą uchodzić za wynalazek nowoczesny i współczesny, bowiem pierwsze egzemplarze pojawiły się w ósmym wieku na terenie Chin (potem także Japonii). Wtedy jednak miały za zadanie tylko służenie mieszkańcom jako remedium na przeciągi (bardzo dokuczliwe przeciągi zresztą), dziś jednak tego typu przenośne meble mają już zupełnie inne funkcję. Oczywiście dekorują przestrzeń, bo znajdują się na nich najróżniejsze printy (zarówno minimalistyczne, jak te utrzymane w stylistyce boho). Nie zapominajmy jednak i o ty, że głównie mają od siebie odgradzać poszczególne części danego pomieszczenia (na przykład część sypialną pokoju dziennego lub tę przeznaczoną do pracy). Bardzo dobrze się sprawdzają się także tam, gdzie pokój dziecięcy jest współdzielony p[zez rodzeństwo. To również genialny patent w sytuacji, kiedy chcemy ukryć przed spojrzeniami jakiś fragment danej przestrzeni. Wystarczy bowiem tyko postawić tam parawan – proste, prawda?

Ile to kosztuje?

Z dekoracyjne parawany to niezwykle oryginalne i szalenie funkcjonalne egzemplarze, które warto mieć  w swoim domu czy mieszkaniu, a także w biurze. Pamiętajmy jednak i o tym, że ich ceny są bardzo umiarkowane – a niektórym wydawać by się mogło, że za tego typu ozdoby trzeba będzie zapłacić dużo. Na szczęście tutaj przystępne ceny idą w parze z najwyższą  jakością  wykonania- oto duet idealny, dlatego też coraz więcej osób decyduje się dziś na zakup!